niedziela, 1 lutego 2015

Serduszka na patchworku

Luty rozpoczął swój coroczny dyżur i tylko patrzeć, jak zewsząd zasypią nas serduszka, słodziaczki i miłosne wyznania :)))
Co prawda nie obchodzę Dnia Zakochanych, jednak nie mogłam się oprzeć, żeby nie wykorzystać kolorystyki i symboliki związanej z Walentynkami do własnych celów. Dodatkowo, do działania zmotywował mnie fantastyczny mood board Rapakivi.
Mój pierwszy "patchwork" rodził się w bólach, bo zestawić papierki tak, żeby nie gryzły się, wbrew pozorom wcale nie jest łatwo.  
Każdy z kwadratów został wytuszowany i postrzępiony, przez co całość nieco się rozlazła :)))).
Leitmotif to oczywiście serce: na papierach, na taśmie, tekturkowe, a także kombinowane z farby akrylowej i resztek po serwetce.

Nie mogłam się obejść bez napisu i nieodłącznego sznureczka, na którym zawisła część serduszek.
Wycięłam je z kartki starej książki, podkleiłam pod spodem papierem kraftowy, z wierzchu pobieliłam farbą akrylową, sypnęłam brokatem a na samym końcu użyłam glossy.
Takie maleństwa, a tyle z nim roboty :))))


Mam więc paczworkowo-serduszkowy tag, który będzie mi służył jako zakładka do kalendarza-fabrycznych wstążeczek jest za mało:D. Wolałabym, żeby był bardziej przestrzenny, jednak z uwagi na funkcję, jaką ma pełnić, musi być płaski.


Wkorzystałam trzecią pionową kolumnę, czyli: sznurek, słowo (love) oraz papier kraftowy, stanowiący bazę kwadratów i serduszek z drukiem, przez co niestety niewidoczny.
Dziękuję Wam za odwiedziny :))))

9 komentarzy:

 1. Świetnie wygląda ta zakładka! Pokombinowałaś, pokombinowałaś i wyszło coś oryginalnego, pięknego i jednocześnie funkcjonalnego! Świetnie będzie się czytać książki z takim cudeńkiem! (P.S. Bardzo mi się podobają elementy wycięte ze starej książki!)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Te stare książki są ... bezcenne :)))))

   Usuń
 2. Miałaś sporo pracy. Za to jaki efekt. Fajny pomysł.

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękny, patchworkowy tag :) Efekt naprawdę wart zachodu. Dziękujemy za udział w Weekendowym Wyzwaniu Ekspresowym Rapakivi :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetna zakładka. a jaki fajny pomysł na wykorzystanie odpadków z serwetki. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Lovely project, full of gorgeous details. - Thank you for joining us at I KROPKA challenge - Katka - DT I KROPKA

  OdpowiedzUsuń
 6. Wonderful details!Thank you for joining IKropka!!

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję :)